Vendosni fjalën kyçe....

sport

The Sun: Ramsey pranon ofertën e Juventus

Transferimi i mesfushorit britanik Aron Ramsei te Juventusi duket një çështje e përfunduar, pasi mediet konfirmojnë se palët kanë arritur marrëveshjen. E përditshmja britanike “The Sun” deklaroi se transferimi do të kryhet që në janar, pasi Ramsey ka pranuar një ofertë të mirë nga bardhezinjtë, të cilët do ta paguajnë…

“Gabimi im solli humbjen” – Christian Panucci

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Skocisë në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, përfitoi me shpartallimin e kombëtares kuqezi. Skocezët fituan me rezultatin e thellë 0-4, dhe trajneri i kombëtares sonë Christian Panuçi pranoi para kamerave se faji ishte i tiji. I pyetur nga gazetarja e Supersport nëse ndihet i tradhtuar nga…

5 fitore rresht, Brazili mposht Uruguajin

Brazili ka marrë fitoren e pestë radhazi në ndeshjet e zhvilluara në të gjitha kompeticionet pasi ka mundur 1-0 Uruguain në miqësoren e zhvilluar në “Emirates Stadium”. Ishte një sfidë e luftuar mes dy gjigantëve të futbollit amerikanojugor, me të dy skuadrat që kanë krijuar raste për të shënuar. Gjithsesi,…