Vendosni fjalën kyçe....

Aksident i frikshëm në “Formula 3”, makina fluturon në ajër (Fotot)


Një aksident i rëndë por fatmirësisht jo fatal ka ndodhur në garën e Formula 3 në Çmimin e Madh të Italisë.

Në aksident është përfshirë piloti australian Alex Peroni, makina e të cilit ka fluturuar në ajër pas parplasjes me barrierat mbrojtëse.

Fatmirësisht piloti ka dalë nga makina dhe ëshë futur në mjetin që e çoi në spital me këmbët e veta.

Pak ditë më parë, një pilot francez i Formula 2 humbi jetën pas një aksidenti në Çmimin e Madh të Francës.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *