Vendosni fjalën kyçe....

Arkiv-Inbox

SPAK kërkon heqjen e imunitetit për Fatmir Mediun e Alqi Bllakon, shkresa prej ditësh në Kuvend

Prokuroria e Posaçme Anti-korrupsion ka dërguar në Kuvendin e Shqipërisë kërkesën për heqje imuniteti për deputetin e Partisë Republikane Fatmir Mediu dhe atë të Partisë Socialiste Alqi Bllako. Kërkesa e Prokurorisë për arrestimin e dy deputetëve është dërguar që në muajin dhjetor në Kuvend por qëndron prej 15 ditësh në…

Fitimi i “Telebingo Shqiptare” në 3 vite arriti në 1.2 miliardë lekë, i la shtetit pa paguar 935 milionë lekë

Kompania “Telebingo” e biznesmenit A.Dabulla, ka arkëtuar brenda një periudhe 3 vjeçare një fitim prej 1 miliard e 200 milion lekë të vjetra, por çuditërisht ka refuzuar të paguajë detyrimet tatimore në buxhetin e shtetit. “Ora News”, mëson se “Telebingo Shqiptare” këtë fitim e ka krijuar gjatë viteve 2014 deri…