Vendosni fjalën kyçe....

Zjarri në Dropull, u rrezikuan disa banesa, pranga 58-vjeçarit


Një helicopter Cougar dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura u riangazhuan mëngjesin e sotëm në operacionin për shuarjen e zjarrit intensiv në fshatrat e bashkisë Dropull, por që krijoi problematikë edhe në fshatrat Pecë dhe Kardhikaq të bashkisë Finiq.

Zjarri që ra pasditen e djeshme rrezikoi dhe banesat.

Ndërkohë policia e Gjirokastrës ka arrestuar autorin e dyshuar.

Në pranga ka rënë Manol Kokolli 58 vjeç banues fshatit Frashtan të Dropullit.