Vendosni fjalën kyçe....

Kuvend, Spiropali: SPAK-u po bën vetingun e politikanëve


Ministrja Elisa Spiropali, gjatë fjalës së saj në Kuvend, u shpreh se Prokuroria e Posaçme po bën vettingun e politikanëve.

Ajo u shpreh se PS i ka çliruar “duart” SPAK për të hequr edhe imunitetet kur duhet.

“Vettingu në politikë po bëhet nga SPAK sepse SPAK heton politikanët, është pikërisht SPAK që ne e kemi lënë të lirë, i kemi çliruar duart dhe e kemi nxjerrë nga kontrolli politikë, pikërisht për të bërë atë, për të hequr edhe imunitetet kur duhet.

Për të hetuar për të çuar në gjykatë dhe për të dënuar siç po ndodh sot e gjithë ditën, e siç nuk ndodhet asnjëherë kur ju ishit kaluar dhe pak më i ri se sot”, tha Spiropali.