Vendosni fjalën kyçe....

Protesta e opozitës, furgonë policie dhe efektivë, rrethohet Bashkia e Tiranës


Mbahet sot sërish protestë para Bashkisë së Tiranës.

Protesta në fjalë organizohet nga opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, të cilët kërkojnë dorëheqjen e Veliajt.

Siç shihet nga pamjet, te Bashkia e Tiranës ka prani të madhe të furgonëve të policisë si dhe të efektivëve.

Më herët policia publikoi dhe planin e masave lidhur me mbarëvajtjen e protestës.

Kujtojmë se protestat më herët me përplasje mes protestuesve e efektivëve.