Vendosni fjalën kyçe....

Kukësi shtang Vllazninë, fitore e rëndësishme për mbijetesë


 

Kukësi ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme, duke triumfuar 2-0 kundër Vllaznisë, një fitore e cila ndihmon në objektivin e tyre për të mbijetuar në kampionatin aktual.

Nikolai Solodovnikov u shndërrua në hero për ekipin verilindor me dy gola të shënuar në pjesën e dytë të ndeshjes. Kjo është fitore e dytë radhazi për Kukësin, e cila i jep shpresë ekipit të Bledar Devollit për të dalë nga zona e rrezikut. Me këtë fitore, Kukësi renditet në vendin e fundit me 25 pikë, duke e bërë garën për qëndrimin në elitë të më shpejtë dhe më interesante.

Në anën tjetër, Vllaznia, e drejtuar nga Qatip Osmani, ka shpërdoruar një mundësi të mirë për të ngjitur në krye të tabelës. Edhe pse skuadra ka grumbulluar 49 pikë dhe renditet në vendin e dytë, humbja e sotme e bën këtë garë për titull më të vështirë.