Vendosni fjalën kyçe....

Rama viziton manastirin e Bavarisë, kryeministri i landit federal: Le ta themi qartë Shqipëria i përket Bashkimit Europian


Gjatë vizitës në Bavari ku ndodhet në takimin tradicional të fillimvitit të Unionit Social-Kristian (CSU).

Kryeministri Rama vizitoi dhe manastirin e Banz.

“Shumë faleminderit Kryeministrit Edi Rama për vizitën në manastirin e Banz. Bavaria dhe Shqipëria kanë një lidhje të fort mes tyre. Franz Josef Strauss ka hedhur themelet e kësaj miqësie të fortë me një vizitë në Shqipëri.  Gjithashtu ne kemi thelluar këtë partneritet nëpërmjet Zyres së bizneseve Bavareze në Tiranë.Le ta themi qartë: Shqipëria i përket Bashkimit Europian” shkruan kryeministri i Landit Federal të Bavarisë, Markus Söder”, ka shkruar ai në një postim në instagram.