Vendosni fjalën kyçe....

Berisha: Jo në qeli, por edhe në Hënë të më çojnë do e gjej mënyrën për të bërë opozitë


Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se Rama fërkon duart duke pritur arrestimin e tij.

“Jemi shpresa e vetme e këtij kombi. Sot Edi Rama, Rilindja SPAK dhe të gjithë armiqtë e demokracisë shqiptare po fërkojnë duart duke pritur arrestimin e Sali Berishës. Thonë se ky është fundit i Sali Berishës dhe opozitës. Absurde. Fundin e Berishës kanë qe në ’97 që e përsërisin dhe janë të njëjtat persona që e thonë, po përsëri gabuan dhe ne do të fitojmë.

Sali Berisha nuk heq dorë kurrë nga mbrojta e idealeve të lirisë, opozitarizmit, programit të PD, jo në shtëpi, apo në qeli, apo ishull, por edhe në Hënë po të më çojnë do të gjej mënyrë për të bërë  opozitë dhe për të thënë të vërtetën”, tha Berisha.