Vendosni fjalën kyçe....

Manchester City fiton thellë ndaj Fulham, Chelsea mposhtet në shtëpi nga Nottingham

Manchester City sërish ka marrë fitoren ditën e sotme, duke qenë e katërta në po kaq ndeshje të luajtura deri më tani në Premier League. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 5-1 ndaj Fulham, në ndeshjen e luajtur në shtëpi.

Të parët që realizuan ishin vendasit me Alvarez në minutën e 31-të, ndërsa e menjëhershme ishte përgjigja e mysafirëve me Ream. Brenda fraksionit, Ake riktheu epërsinë për kampionët e Anglisë dhe Europës. Erling Haaland u shfaq në pjesën e dytë, duke lënë gjurmën e tij, me 3 gola.

Sukses i madh edhe i Tottenham në fushën e Burnley me shifrat 2-5. Goli i Foster nuk trembi aspak Spurs, që reaguan më pas me Son dhe Romero në pjesën e parë. Në pjesën e dytë vazhdoi spektakli i djemve të Ange Postecoglou, të cilët “tundën rrjetën” me Maddison dhe me dygolëshin e Son. Në fund pati kohë për Josh Brownhill, për të ngushtuar shifrat në 2-5.

Chelsea imponohet në shtëpi me shifrat 0-1 ndaj modestëve të Nottingham. Goli i vetëm i sfidës mban firmën e Elangas.