Vendosni fjalën kyçe....

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare gazetari e publicisti Nebil Çika


Gazetari e publicisti Nebil Çika është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare.

Çika qenë më herët kreu i ish-të Përndjekurve Politikë. Lajmin për ndarjen nga jeta e kanë dhënë familjarët përmes një shënimi në rrjetet sociale.

“Me hidhërim te thellë dhe me dhimbje te madhe ju lajmërojnë qe u nda nga jeta babai jone i dashur Nebil Cika. Pritjet behen pranë ambienteve te Funeral Home Parajsa, pranë Nesherakut! Mbas ores 09:00. Varrimi ne oren 14:00 ne varrezat e Tufinës.” – thuhet në mesazhin e familjarëve të Çikës.

Nebil Çika i përkiste një familjeje të njohur patriote e intelektuale nga Borshi. Familja Çika ka qenë e përndjekur gjatë regjimit komunist.

Ai ka qenë gazetar që në vitet e para pas rënies së diktaturës ndërsa ka drejtuar për disa vite shoqatën e ish-të Përndjekurve Politikë,