Vendosni fjalën kyçe....

Kosova nuk shkon përtej barazimit ndaj Andorrës


“Dardanët” nuk arritën më shumë se një barazim 1:1 ndaj ekipit që konsiderohet më i dobëti në grupin I.

 Pjesa e parë u mbyll pa gola të shënuar. Kosova pati administrimn thuajse të plotë të ndeshjes, por krijoi pak raste shënimi.

Vlen të përmendet goditja e Zenelit që u bllokua në minutën e 21-të dhe rasti i Muriqit, gjuajtja e të cilit u prit nga portieri.

Inkuadrimi i Edon Zhegrovës në pjesën e dytë freskoi sulmin dardan që shpejt dha fryte.

Ishte Rashica që dha një asist fantastik për Edon Zhegrovën, i cili realizoi në minutën e 59-të të ndeshjes.

Megjithatë, gëzimi i “Dardanëve” zgjati shumë pak, pasi Rosas barazoi shifrat dy minuta më pas me një gol me kokë.

Deri në momentet e fundit të ndeshjes, Kosova nuk u ndal për asnjë moment duke e kërkuar golin e fitores.

 Me këtë barazim, Kosova mbetet ende pa fitore dhe ka dy pikë pas dy ndeshjeve në vendin e tretë.

Në anën tjetër, Andorra merr pikën e parë në këto kualifikime.

Ndeshjet e radhës, Kosova i zhvillon në muajin qershor, ku do të përballet me Rumaninë më 16 qershor në “Fadil Vokrri” dhe tri ditë më vonë udhëtojmë për t’u përballur me Bjellorusinë.