Vendosni fjalën kyçe....

Arrestohet Dan Hutra,i dyshuari për vrasjen e tre grave në Tiranë


Policia ka bërë të mundur arrestimin e Dan Hutrës në zonën e Sharrën në kryeqytet.

Hutra është autori i dyshuar i vrasjes së tre grave në Tiranë ditën e sotme dhe plagosjes së tre të tjerave.

Vrasja e parë ndodhi në orën 12:30 të mesditës në Kodër Kamëz, ku Hutra mësyhu në banesën e ish-gruas së tij. Ai vrau në oborrin e ish-bashkëjetueses së tij, Elena Hysa, motrën e kësaj të fundit, Mevlute Hysa, 30 vjeç dhe
të fejuarën e vëllait të saj, Hasime Dafku dhe plagosi atë dhe ish-vjehrrën.

Ndërsa krimi i dytë ndodhi në Kamzë, ku objektiv ishte familja e Vladimir Kurtit, një armik që kishte krijuar në burg, ndërsa vrau motrën e këtij të fundit, Etleva Kurtin, 31 vjeçe.

Arma e krimit