Vendosni fjalën kyçe....

Kërcënim me bombë në aeroportin e Prishtinës, evakuohen udhëtarët dhe personeli


Pas kërcënimit me bombë, udhëtarët dhe personeli në Aeroporti Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” janë evakuuar, sipas REL.

Kështu njoftoi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara.

“Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë… Ekipet emergjente janë involvuar në detyrat dhe përgjegjësitë e caktuara”, tha ajo.

“Adem Jashari” pas kërcënimit të rremë me bombë

Në fund të dhjetorit të vitit 2022, në Aeroportin e Prishtinës pati një kërcënim me bombë, i cili rezultoi i rremë.