Vendosni fjalën kyçe....

Shqipëria e mbyll pa asnjë fitore Ligën e Kombeve, me një lojtar më shumë Islanda i merr barazimin në Air Albania


Kombëtarja e Shqipërisë e ka mbyllur me 2 humbje e 2 barazime turneun e Ligës së Kombeve.

Përballë Islandës kuq e zinjtë barazuar me rezultatin 1-1.

Që nga minuta e 11 Islanda luajti me 10 lojtarë.

Kuq e zinjtë e shfrytëzuan epërsinë e 1 lojtari duke shënuar me Lenjanin në minutën e 35’.

Në pjesën e dytë të besuarit e Edoardo Rejës nuk arritën të shënonin më dhe në minutën shtesë Islanda barazoi me Anderson.

Kombëtarja arriti të sigurijë vetëm 2 pikë në këtë kompeticion të Ligës B në grupin e dytë duke u renditur e treta pas Islandës por me Rusinë e pezulluar nga UEFA.