Vendosni fjalën kyçe....

Rasti i çuditshëm në Angli, dënohet me 34 muaj burg për vjedhje dhe pse i fryu në fytyrë policit


Një burrë që lëshoi gazra në fytyrën e një oficeri policie është dënuar me 34 muaj burg.

Matthew Hapgood u akuzua për vjedhjen e një dyqani më 21 mars, por gjatë arrestimit ai i fryu oficerit në fytyrë.

41-vjeçari kishte vjedhur birrë dhe produkte të tjera në një supermarket Tesco.

Kur policia e kapi Hapgood, ai ‘hodhi erën në fytyrë oficerit gjatë arrestimit’, tha gjykatësi. Hapgood u deklarua fajtor për grabitje, vjedhje dyqanesh, posedim të një thike në Gjykatën e Oksfordit.

Burri u tha gjykatave se fryrja e erës nga goja e tij ishte thjesht një ‘proces biologjik’.