Messi mahnit me golin spektakolar me PSG-në (Video)

Lionel Messi mahniti edhe një herë me dy gola për Paris Saint Germain, teksa ekipi arriti siguroi fitoren me rezultatin e thellë 5-0 ndaj Clermont Foot.

Argjentinasi kishte bindur që javën e kaluar duke shënuar golin e hapjes në fitoren 4-0 të kryeqytetasve ndaj Nantes.

Në ndeshjen e fundit, atij iu deshën vetëm nëntë minuta për të dhënë një ndihmë në ndryshimin e rezultatit.

Më pas në 10 minutat e fundit, pas golave ​​të mëtejshëm nga Achraf Hakimi dhe Marquinhos, Messi shënoi golin e radhës. Më i bukuri nga golat ishte i fundit, i cili erdhi si rezultat i një goditjeje mahnitëse me roveshatë.

Ndeshja e radhës për parisienët është një takim në shtëpi me Montpellier të shtunën teksa presin shortin e grupeve të Champions League më 25 gusht.