Vendosni fjalën kyçe....

PS-ja publikon drejtuesit në Bashki, Veliaj do vijojë të drejtojë Tiranën


Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste, Blendi Klosi ka prezantuar emrat e drejtuesve të rinj të PS-së në 61 degë të bashkive të vendit, të cilët do të jenë kryetar të PS.

Socialistët në Bashkinë më të madhe do udhëhiqen nga Erion Veliaj.

Ndërkohë Shkodra do të drejtohet nga dy kryetarë, nga Ilmi Lakti dhe Mirela Petani.

Në bashkinë e Durrësit, kryetar i PS-së do të jetë, Luan Zeza.

Emrat:

Shkodër- Ilmi Lakti Miral Petani
Fushë Arrës-Ervin Doda-
Bashkia Has-do të përsëritet procesi
Tropojë-Egzon Bashkshkurtaj

Durrës-Luan Zaza
Krujë- Redon Roshi
Tiranë- Erion Veliaj
Kamëz- Bekza Sulejamni
Kavajë- Marinela Aliaj
Rrogozhinë-Lufti Kashari
Belsh-Marglen Bali
Librazhd-Fatbardha Qatja
Berat-Valbona Zylyftari Kuçovë-Gentjan Qafoku
Polican-Erjon Zylyftari
Skrapar-Edmond Ymeri dhe Sara Kuçova
Maliq-Rudina Brego
Korçë-Anxhela Tao dhe Petrika
Devoll-Genti Lakollari dhe Blerina Sinanaj
Kolonjë-Eraldo Xhelili
Gjirokastër-Gentjan Llogo dhe Mihare Lata
Përmet-Ervin Tuçi
Këlcyrë-Hodjan Selmani
Memaliaj-Edmonda Harizi
Vlorë-Admir Malaj
Selenicë-Nertil Bellaj
Delvinë-Izet Sinaj
Finiq-Selam Kajolleri
Sarandë-Elron Gjoni
Konispol-Kristo Mallanezi
Lezhë-Florian Gjini
Kurbin-Venad Pale
Rrëshen-Marjana Prenga
Lushnje-Merjeme Dervishi Erges Krakulli
Divjakë-Agim Maka
Patos-Artjol Hoxhaj dhe Suela Hoxhaj
Dibër-bashkëkryetar Daniel Gjura dhe Alma Selami