Vendosni fjalën kyçe....

U shty për shkak të zgjedhjeve lokale, zbulohet kur do të mblidhet Kongresi i PS-së


Data për mbajtjen e Kongresit të Partisë Socialiste është zgjedhur 9 Prilli. Të paktën kështu raporton sot “Report TV”.

Kongresi i PS-së ishte parashikuar të mbahej në datën 29 Janar të këtij viti, mirëpo u shty për shkak të zgjedhjeve të pjesshme lokale të 6 Marsit si dhe për shkak të Formularit të Këshillimit Kombëtar.