Vendosni fjalën kyçe....

Rusia bombardon aeroportin e Antonov në Kiev


Aeroporti Antonov, në veri të Kievit, është goditur nga forcat ruse, sipas autoriteteve të kryeqytetit, shkruan BBC.

Antonov, i njohur gjithashtu si Hostomel, është aeroporti më i rëndësishëm ndërkombëtar i mallrave në Ukrainë, si dhe një bazë ajrore kryesore ushtarake.

Videot në mediat sociale tregojnë tymin që ka mbuluar të gjithë aeroportin.