Vendosni fjalën kyçe....

Dua Lipa në inaugurimin e shkollës së parë shqipe në Teksas (FOTO)


Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa ka marrë pjesë në inaugurimin e shkollës së parë shqiptare në Teksas.

Këtë e ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes postimeve në rrjetet sociale.

“Një nder të isha pjesë e hapjes së shkollës së parë shqiptare në Teksas sot.”- shkruan Dua.

Ajo shton: “Qendra promovon kulturën, artin dhe muzikën shqiptare duke ofruar kurse gjuhësore për moshat 5-15 vjeç”.

Në një nga videot që kanë qarkulluar në rrjet, Dua dëgjohet duke thënë se është shumë e rëndësishme të jesh në gjendje të shprehesh në gjuhën e origjinës, aty ku ke rrënjët e tua.