Vendosni fjalën kyçe....

Vodhën energjinë elektrike dhe kundërshtuan policinë, arrestohen 2 vëllezërit dhe 1 tjetër në Kurbin


Policia në bashkëpunim me OSHEE-në thotë se kanë zbuluar disa raste të vjedhjes së energjisë elektrike, duke vënë në pranga kanë rënë 3 persona, dy prej të cilëve vëllezër. Një person i katërt është shpallur në kërkim.

“Si rezultat, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin bënë arrestimin në flagrancë të shtetasi: K. L., 23 vjeç, K. L., 18 vjeç (vellëzër) dhe P. B., 48 vjeç banues në Mamurras, Kurbin.

Gjithashtu, u shpall në kërkim policor shtetasi V. L., banues në Mamurras.”- thuhet në njoftimin e Policisë.

Punonjësit e OSHEE-së, gjatë kontrolleve të përbashkëta, kanë konstatuar lidhje të paligjshme të energjisë elektrike në banesën e shtetasit me inicialet P. B., i cili në bashkëpunim me shtetasit e tjerë ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e OSHEE-së, për shmangien e veprimeve procedurale.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprat penale “Vjedhja e energjisë elektrike” dhe “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore”, kryer në bashkëpunim”.