Vendosni fjalën kyçe....

Barcelona rinovon me Ansu Fati, klauzola 1 miliard euro


Ansu Fati ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2017.

Lajmin e ka konfirmuar klubi përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

Edhe pse 18-vjeçar, Fati ka debutuar me Barcelonën në vitin 2019.

Ai tashmë numëron 47 paraqitje me ekipin e parë, ka shënuar 15 gola.

Të enjten, nga ora 11:30, Fati do të takohet me presidentin, Joan Laporta për të nënshkruar kontratën dhe do të bëhen fotot zyrtare të rinovimit të saj deri më 2027.

Barça ka njoftuar se Fati do të ketë klauzolë 1 miliard euro.