Vendosni fjalën kyçe....

Po punonte në majë të shtyllës së tensionit dhe e zë korrenti, dërgohet në spital elektricisti në Tiranë


Një elektricist ka rrezikuar jetën sot në Tiranë pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Mësohet se incidenti ka ndodhur në rrugën ‘Fehmi Agani’ në Paskuqan, ku 55-vjeçari me inicialet K.G, ka qenë duke punuar në një shtyllë të tensionit të lartë. Gjatë punës atë e ka zënë korrenti dhe është dërguar me urgjencë në spital, ku fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 19.10.2021, rreth orës 11:05, në Paskuqan, në rrugën ‘Fehmi Agani’, duke punuar në një shtyllë të tensionit të lartë, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike elektricisti shtetasi K. G, 55 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.”- bën me dije policia.