Vendosni fjalën kyçe....

Albin Kurti në Shkodër një ditë para zgjedhjeve në Kosovë: Populli është para politikës, të ndjekim vullnetin e tij


Kryeministri i Kosovës, Kurti, ka qenë në Shkodër për të ndjekur ndeshjen e basketbollit për meshkujmes Vllazninë e Prishtinës.

Në një mesazh të shkurtër para fillimit të ndeshjes Kurti tha se ‘populli është përpara politikës, kështu që ne politikanët duhet të ndjekim vullnetin e popullit’.

Në pallatin e sportit ku u luajt ndeshja ishin të pranishëm edhe kryebashkiakja e Shkodrës, Ademi, ministrja e Arsimit Kushi si dhe kryetarja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila.