Vendosni fjalën kyçe....

Aksident në Pogradec, plagosen shoferi i “Ford”-it dhe dy pasagjerët


Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në afërsi të fshatit Vërçun në Pogradec.

Mësohet se një automjet tip “Ford” ka dalë nga rruga, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur shoferi si dhe dy pasagjerët.

Sipas uniformave blu, tre të plagosurit janë transportuar për në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

“Më datë 07.10.2021, rreth orës 15:40, në afërsi të fshatit Vërçun, Pogradec, shtetasi K. G., rreth 45 vjeç, banues në fshatin Shqitas, Maliq, duke drejtuar mjetin tip ‘Ford’, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë janë dëmtuar pasagjerët, shtetasja Xh. H. rreth 30 vjeçe dhe shtetasi M. H., 33 vjeç, banues në fshatin Çaushli, Maliq, si edhe drejtuesi i mjetit shtetasi K. G., të cilët u transportuan në Spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.”– thuhet në njoftimin e Policisë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.