Vendosni fjalën kyçe....

Përfundojnë pjesët e para në Champions, Milan përmbys në 2 minuta Liverpool


Rikthimi i Milanit në Ligën e Kampionëve duket se ka rikthyer një pjesë të spektaklit të munguar në garën më të rëndësishme për klube në Evropë.

Në sfidën Liverpool-Milan në pjesën e parë ndodhën episode sa për 90 minuta lojë.

Tomori shënoi gol në portën e vetë në minutën e 9 duke i dhënë avantazhin vendasve ndërsa 5 minuta më vonë Salah humbet penalltinë.

Pas episodit të penalltisë Milani rikthehet dhe shënon me Rebic duke barazuar rezultatin dhe vetëm 2 minuta më vonë në minutën e 44 Diaz dyfishon dhe dërgon skuadrat në dhomat e zhveshjes në avantazhin e djajve.

Rezultatet e sfidave të tjera: