Vendosni fjalën kyçe....

Real Madridi në sulmin e fundit për Mbappe, ofron 220 milionë euro


Portali me lajme të futbollit ka lajmëruar se Real Madridi ka bërë një ofertë prej 220 milionë euro për Mbappe

Saga e Kylian Mbappes pritet që të marrë fund sonte.

A do t’i bashkohet ai Real Madridit në ditën e fundit të afatit kalimtar apo jo kjo mbetet të shihet.

Përndryshe, sulmuesi i talentuar francez ka vetëm edhe një vit kontratë me PSG dhe nëse nuk transferohet sonte ai mund të kalojë të klubi madrilen pa para vitin e ardhshëm.

Megjithatë, kjo ka mundësi që të ndodh sonte, gjithnjë sipas portalit të futbollit, goal.com.

“Real Madridi ka bërë ofertë prej 220 milionë euro për Kylian Mbappe sonte, por PSG ende nuk i është përgjigjur”, ka shkruar ky portal në Twitter.