Vendosni fjalën kyçe....

Peshëngritësja transgjinore nuk ia del dot, dështon në Tokio


Laurel Hubbard është transgjinorja e parë që merr pjesë në garën për femra në Lojërat Olimpike Tokio 2020 por gjërat nuk i kanë ecur dhe aq mirë.

Hubbard që konkuroi në peshën +87 kilogramë ka dështuar të ngrejë 120 dhe 125 kilogramë në të treja provat e ngritjes. Kështu Hubbard është eleminuar nga lojërat olimpike, raportojnë mediet ndërkombëtare, duke publikuar dhe VIDEON.