Vendosni fjalën kyçe....

Mbytet duke u larë në lumin Drin 12-vjeçarja në Dibër


Një vajzë e mitur është mbytur në Dibër.

12-vjeçarja ka gjetur vdekjen teksa ka qenë duke u larë në lumin Drin.

Ngjarja e rëndë ka nodhur në vendin e quajtur ‘Ura e Lushes’.

Njoftimi

“Në vendin e quajtur ‘Ura e Lushes’,  njësia Administrative Arras,  një 12 vjeçare duke u larë në lumin Drin është mbytur. Shërbimet e Policisë në bashkëpunim me banorët e zonës kanë bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupit të  së miturës. Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.”