Vendosni fjalën kyçe....

Shpërthim në kryeqytetin e Irakut, vriten dhjetëra persona


Disa njerëz u vranë të enjten kur një shpërthim goditi kryeqytetin e Irakut, Bagdad, thanë autoritetet.

Sipas një deklarate nga Security Media Cell të Irakut, u raportuan disa viktima kur një objekt i paidentifikuar shpërtheu në një zonë të mbushur me njerëz në zonën Kadhimiya.

Shpërthimi thuhet se ndodhi afër portave që çonin në faltoret e Imam Musa al-Kadhim dhe Imam Muhammad al-Jaëad, hoxhallarët e shtatë dhe të nëntë të myslimanëve shiitë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *