Vendosni fjalën kyçe....

“Gjakderdhje financiare”- Zyrtarët e PSD-së në Kosovë lyejnë me bojë të kuqe godinën e qeverisë


Partia Socialdemokrate në Kosovë ka zhvilluar sot aktivitet një aktivitet proteste në oborrin e objektit të qeverisë.

Aktivistët e kësaj force politike kanë hedhur ngjyrë të kuqe në drejtim të godinës së qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti.

Po ashtu kanë shkruar me bojë graffiti “Gjakderdhje financiare”.

Pas kësaj proteste, janë arrestuar disa zyrtarë të kësaj force politike.

 “Policia e Kosovës së bashku me Njësitin Special kanë sulmuar aktivistët e PSD-së, ku mbetën të arrestuar: Nol Nushi, Frasher Krasniqi, Zgjim Hyseni, Qendrim Sahiti dhe të tjerë. U sulmuam me gaz lotësjellës të gjithë që ishim aty.” -ka deklaruar zëdhënësja e kësaj partie, Natyra Kuqi.