Vendosni fjalën kyçe....

Socialisti i zhgënjyer nga Rilindja ndalon Bashën: Do votoj për PD-në, jemi të shkatërruar


Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur në një takim me qytetarë e biznese në Njësinë 8 në Tiranë.

Gjatë takimeve në zonën e Selvisë, Basha u has edhe me socialistë të cilën shprehen se nuk do votojnë në zgjedhje për PS-në dhe do mbështesin Partinë Demokratike.

Kemi ardhur nga krahu tjetër. Jemi ardhje e fuqishme se jemi gjithë këta njerëz. Na ka zhgënjyer, na ka shkatërruar, na ka lënë nëpër shtëpia. Dil nga shtëpia thotë se do bëjë kulla”-tha një qytetar.

Jeni të mirë se ardhur. Jemi në këtë betejë për të gjithë popullin, për të djathtë dhe të majtë. Do e mundim të keqen”- u përgjigj Basha.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *