Vendosni fjalën kyçe....

Shqipëria fiton përballë San Marinos


Shqipëria ka fituar përballë San Marinos mbrëmjen e sotme në kualifikueset për Botërorin 2022.

Kuq e Zinjtë kanë mbyllur pjesën e parë në barazim përballë modestëve të San Marinos.

Në pjesën e dytë janë shënuar të dy golat. Fillimisht Manaj dhe më pas Uzuni i dhanë fitoren kombëtares shqiptare.

Aktualisht Shqipëria ndodhet në vendin e tretë me 6 pikë duke lënë pas Poloninë, Andorrën dhe San Marinon.