Vendosni fjalën kyçe....

Biznesmeni Gjergj Luca akuzon kandidatin e PD-së për përplasjen në Elbasan: Boçi politikan rrugaç, më shau e provokoi


Biznesmeni Gjergj Luca ka akuzuar kandidatin për deputet në Elbasan, Luçiano Boçi, lidhur me përplasjen fizike që ndodhi sot në një lokal në Labinot.

Luca e quajti Boçin një politikan rrugaç duke thënë se ky i fundit e ka provokuar sherrin që ndodhi.

“Luçiano Boçi është politikan rrugaç. Ai më shau dhe më provokoi. Politikanë që sillen si rrugaç nuk jam mësuar të njoh, rasti i parë i një politikani që sillet si rrugaç. Isha duke u futur që të pija një kafe, ky ishte vetë i dytë apo i tretë mos gaboj. Filloi duke më sharë, iu ktheva duke i thënë ça ke, pse më ngacmon. Donte më çdo kusht të më ngacmonte. Luçiano ka tentuar disa herë, nxori në rrugë njerëzit duke thënë se kam bërë shkollën dyqan peshku dhe herën tjetër nxorri komshinjtë e mi më erdhën te dera. Nuk i kam thënë kurrë asgjë duke menduar se e bën për politik, më provokoi, shau dhe me ato fjalë. Ai ishte duke folur me një njeri, unë po hyja të pija kafe dhe më e bukura është se më kanë grabitur telefonin, më ra telefoni në tokë dhe ma kanë marrë, nuk ma japin,  megjithatë uroj Zotin që kjo të zbardhet. Karburanti i ka kamerat dhe ta zbardh.” – ka thënë Luca.

Më herët, ish-deputeti i PD-së, e denoncoi Lucën se e kishte kërcënuar me jetë e sulmuar fizikisht pas një takimi me mbështetësit e tij në Labinot.

Boçi publikoi edhe disa foto ku tregonte dëmtimin e marrë gjatë goditjes nga ana e Lucës ndërsa e kallëzoi këtë të fundit në prokurori.