Vendosni fjalën kyçe....

Shpallen nominimet për “Çmimet Razzie”, filmat dhe aktorët më të “dështuar” të 2021-shit


Sikurse çdo vit, përpara ndarjes së çmimeve “Oscar”, zbulohen nominimet për të ashtuquajturit çmimet “Razzie” ose çmimet për filmat dhe aktorët më të dështuar të vitit.

Siç shkruan BBC, filmat më të këqinj të këtij viti, janë nominuar “Cats” si dhe “The Emoji Movie”.

Aktori Downey Jr është nominuar si aktori më i keq, e theksi i tij jo bindës i Uellsit duket se ka patur një rol për këtë.

Irish Times e përshkroi atë si “pikën e ulët të çdo karriere”, ndërsa The Guardian tha: “Sa herë që Downey hap gojën për të thënë diçka të pakuptueshme, filmi vdes pak më shumë”.

Anne Hathaëay është gjithashtu mes të nominuarve për “aktoren më të keqe”. Ajo përmendet për dy role: portretizimi i saj i gazetares Elena McMahon në filmin “The Last Thing He Wanted” si dhe për interpretimin e saj në filmin “The Witches”.

Filmi erotik polak “365 Days” është ndër filmat më të nominuar, për gjashtë kategori të çmimeve “Razzie”.

Filmi tërhoqi shumë polemika dhe nxiti një fushatë për ta hequr atë nga “Netflix”. Ndërkohë, Adam Sandler, i cili ka marrë disa nominime për çmimet “Razzie” përgjatë gjatë viteve, kthehet në kategorinë e “aktorit më të keq” për performancën e tij në “Hubie Halloween”.

Në listën e nominimeve për aktoret më të dështuara, ka edhe disa surpriza.

Mes tyre renditet edhe Glenn Close e cila për çmimet “Oscar” është nominuar si aktorja më e mirë në rol dytësor për rolin e saj në filmin “Hillbilly Elegy”.

AKTORI MË I KEQ

Robert Downey, Jr. – Dolittle

Mike Lindell (The “My Pillow” Guy) – Absolute Proof

Michele Morrone – 365 Days

Adam Sandler – Hubie Halloween

David Spade – The Wrong Missy

AKTORJA MË E KEQE

Anne Hathaway – The Last Thing He Wanted AND Roald Dahl’s The Witches

Katie Holmes – Brahms: The Boy II AND The Secret: Dare to Dream

Kate Hudson – Music

Lauren Lapkus – The Wrong Missy

Anna-Maria Sieklucka – 365 Days

AKTORJA MË E KEQE NË ROL DYTËSOR

Glenn Close – Hillbilly Elegy

Lucy Hale – Fantasy Island

Maggie Q – Fantasy Island

Kristen Wiig – Wonder Woman 1984

Maddie Ziegler – Music

AKTORI MË I KEQ NË ROL DYTËSOR

Chevy Chase – The Very Excellent Mr. Dundee

Rudy Giuliani (As “Himself”) – Borat Subsequent Moviefilm

Shia LaBeouf – The Tax Collector

Arnold Schwarzenegger – Iron Mask

Bruce Willis – Breach, Hard Kill AND Survive the Night

REGJISORI MË I KEQ

Charles Band – All three “Barbie & Kendra” movies

Barbara Bialowas & Tomasz Mandes – 365 Days

Stephen Gaghan – Dolittle

Ron Howard – Hillbilly Elegy

Sia – Music

FILMI MË I KEQ

365 Days
Absolute Proof
Dolittle
Fantasy Island
Music