Vendosni fjalën kyçe....

Fëmijët me kostumin e Njëbrirëshit grabisin argjendarinë në Rusi (Video)


Dy fëmijë të veshur si njëbrirësh kanë bastisur një dyqan argjendarie në Lindjen e Largët të Rusisë, duke shkatërruar xhamat e rafteve me argjendari e duke rrëmbyer një unazë. Incidenti u raportua së pari nga pronari i dyqanit në mediat sociale.

Dy fëmijë të veshur me kostume njëbrirëshi u futën në dyqanin në një qendër tregtare në qytetin Yuzhno-Sakhalinsk herët të shtunën.

Pamjet e publikuara tregojnë se dyshja sulmon dyqanin, shkatërron kutitë e ekranit me një çekiç dhe tërhiqet në vetëm 10 sekonda. As pronari dhe asnjë nga klientët në dukje nuk ishin në gjendje të reagonin aq shpejt sa të parandalonin sulmin.

‘Grabitja’ me sa duket ishte pjesë e përpjekjeve të fëmijëve për të prodhuar disa pamje të nxehta për mediat sociale, pretendoi pronari i dyqanit. Ai pretendoi se ata morën vetëm një unazë me vlerë rreth 20,000 rubla (afërsisht 270 dollarë).