Vendosni fjalën kyçe....

Tritan Shehu zgjidhet drejtues politik i PD-së në Gjirokastër


Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu është zgjedhur drejtues politik i PD-së në qarkun e Gjirokastrës.

Kujtojmë se Shehu ishte një prej të përjashtuarve nga gara nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në PD. 

Një ditë më parë Basha caktoi drejtuesit e PD në Kukës ku do të jetë Flamur Noka dhe drejtuesit politikë në Tiranë.

Me zgjedhjen e Shehut, kreu i PD-së ka plotësuar edhe drejtuesit politik në të gjitha qarqet e vendit.

Drejtuesit politikë të PD-së në Tiranë:

Aldo Bumçi Dega 1, 12, 14
Albana Vokshi Dega 9, 11
Agron Shehaj Dega 5, 7
Grida Duma Kavajë, Rrogozhinë
Flamur Noka, Kamëz, Paskuqan, Vorë
Belind Këlliçi, Dega 6, 13, 15, 16
Jorida Tabaku Dega a 2, 3, 10
Alfred Rrusha Dega 4, 8