Vendosni fjalën kyçe....

Shpërthim tritoli në Shkodër, i vihet eksploziv makinës së parkuar pranë banesës


Një shpërthim tritoli ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër.

Ngjarja ka ndodhur ne lagjen Partizani ndërsa tritoli i është vënë një mjeti të parkuar pranë një banese.

Nuk raportohet për viktima apo të plagosur ndërsa mjeti të cilit i është vënë tritol i përket shteasit Nazmi Badulla.

Njoftimi

Shkodër/Informacion Paraprak

Më datë 26.12.2020, rreth orës 20:25, në lagjen “Partizani”,  Shkodër, mjeti i cili ishte i parkuar në oborrin e shtëpisë së shtetasit N. B, ne rrethana të paqarta dyshohet se ka shpërthyer si pasojë e lëndës eksplozive, duke shkaktuar vetëm dëme materiale. Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër po punohet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.