Vendosni fjalën kyçe....

Gjekmarkaj përplaset me Shabanin: Partitë e vogla i shërbejnë Ramës, s’ke këllqe për të më thënë mua shërbëtor


Mes kreut të partisë më të re Thurje Endri Shabani dhe pedagogut Agron Gjekmarkaj ka ndodhur një përplasje gjatë debatit në emisionin “Open”.

Debati nisi pasi Gjekmarkaj tha se partitë e vogla i shërbejnë Ramës pasi që synojnë të marrin vota nga opozita.

Shabani e quajti të turpshme etiketimin e Gjekmarkaj duke iu drejtuar se edhe ai mund të quhet shërbëtor i Ramës.

Debati:

Gjekmarkaj: Është e kuptueshme tani. Partitë e vogla i shërbejnë Ramës.

Shabani: Si i shërbej Edi Ramës unë? Është e turpshme kjo.

Gjekmarkaj: Unë flas për fenomenin, s’po them për ju personalisht.

Shabani: Më bëra akuzë, ma shpjego tani.

Gjekmarkaj: Partitë e reja po peshkojnë vota në pellgun e opozitës. S’merrem me ju. Ju keni në parti Rudina Hajdarin.

Shabani: Shpjegoje, edhe unë mund të them se jeni shërbëtor.

Gjekmarkaj: S’ke këllqe të më thuash shërbëtor mua. Fenomeni është ky, ju hiqni vota nga opozita dhe i çoni te Edi Rama.

Shabani: Nuk ndodh kjo, sepse votuesi im është votues që nuk beson as të Rama e as të Basha. Ky votues nëse smë voton mua, nuk voton fare.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *