Vendosni fjalën kyçe....

PD bën fiasko televizive, anulohet Topalli, bojkoton Edi Paloka


Dy episode në dy televizione të ndryshme, janë komentuar pa fund mbrëmë në rrjet. Kjo sepse dy intervista u anuluan krejt papritur në momentet e fundit, në të njëjtën kohë kur kryedemokrati Lulzim Basha do jepte një intervistë për një televizion të tretë.

Rasti 1 me Jozefina Topallin

Gazetari Çim Peka i “Syri TV” është akuzuar se ka bërë disa manovra në mënyrë që të ketë audiencë të lartë intervista e mbrëmshme në televizionin rival “ABC News” e kryetarit të PD-së.

Ndërkohë që Basha do jepte intervistën në “ABC News”, në “Syri TV” ishte e ftuar Jozefina Topalli. Mirëpo në moment të fundit, intervista me Topallin u anulua. Kjo sepse Peka pretendon se i është nënshtruar testit me Covidin dhe në vend të intervistës me Topallin, ka realizuar një komunikim online me disa analistë, të cilëve u është bashkuar edhe presidenti Ilir Meta.

Peka u akuzua nëpër komente se ai e kishte bërë këtë, vetëm që Topalli të mos i merrte audiencën kryedemokratit Basha. Por Peka i ka mohuar akuzat përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ku tregon shifrat e audiencës që ka patur mbrëmë.

“Për ata që po ju thonë se sonte doja t’i siguroja audiencë Bashës! Shikoni numrat. Detajet e tjera nesër pas përgjigjes së testit. Shihemi te Enjten!”– shkruan Peka.

Rasti 2 me Edi Palokën

Në një tjetër television, në “Ora News” në të njëjtën fashë orare ishte i ftuar nënkryetari i PD-së Edi Paloka. Mirëpo ky e ka bojkotuar intervistën në moment të fundit.

E moderatori dhe gazetari Alfred Lela, i cili nuk ka rënë dakord me këtë prishje plani që politikani i bëri, ka vendosur ta ironizojë atë duke vendosur një manekin në vend të tij.

“Kam në të majtën time atë që do të ishte Edi Paloka, i cili duhet të vinte deri në orën 4. Por në këtë orë më tha se diçka ka ndodhur. Unë isha i paqartë për justifikimin, prandaj kemi këtë përfaqësues të tij në studio sot. Kjo është një mënyrë për t’u thënë atyre që i kanë një detyrim hapësirës publike dhe etikës normale njerëzore”– thotë Lela./Hashtag.al


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *