Vendosni fjalën kyçe....

Humbin jetën 9 pacientë lidhur me Covid-19, 327 raste të reja në vend


Nëntë persona kanë humbur jetën 24 orët e fundit duke vendosur një rekord negativ për sa i përket viktimave lidhur me Covid-19 që prej nisjes së pandemisë.

Sipas ministrisë së fundmi janë bërë 1472 testime nga të cilat kanë dalë 327 raste të reja me koronavirus.

Në spitalin ‘Infektiv’ dhe atë ‘Shefqet Ndroqi’ janë shtruar 293 persona. Numri i përgjithëm i viktimave që prej fillimit të pandemisë në Shqipëri ka shkuar na 518 persona.