Vendosni fjalën kyçe....

Meta ashpërson tonet ndaj Ramës: Mua të më thotë dëshmor ai qen bir qeni, të bëj të mos kesh vrimë ku të futesh


Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka ashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Edi Rama, në daljen e tij në studion e emisionit “Zonë e Lirë”.

Presidentit duket se e nxiti një deklaratë e risjellë përsëri, që Rama bëri në parlament duke thënë se “çfarë do Meta të bëhet Mbret apo Dëshmor i Kombit”.

Ky eshte pinok, ti je një mashtrues. Unë jam Ilir Meta dhe jam nga Skrapari. Mua më thotë ai dëshmor, more qen bir qeni. Vojo Kushi është president sot. 

I thuaj Sorosit të vijë këtu dhe të bëjë investime, por të vijë dhe të zbrazë vendin kjo nuk bëhet ia kam thënë para dy vitesh.

Meta ka atë fuqinë që ta bëjë sot atë të mos ketë vrimë që të rrijë në Shqipëri. Po vdesin njerëzit në spitale dhe nuk i deklarojnë.

Shteti është marrë peng nga një bandë që kontrollohet nga Sorosi.”-deklaroi Meta.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *