Vendosni fjalën kyçe....

Gjobiten 522 qytetarë në mbarë vendin, u kapën pa maskë


522 persona në mbarë vendin janë gjobitur nga policia me nga 30 mijë lekë secili pasi janë kapur pa maskën e fytyrës.

Nga këta, 12 janë shoqëruar fillimisht nga polici pasi nuk kanë pasur me vete dokumentin e identifikimit dhe pas gjobitjes janë lënë të lirë.

Policia u bën thirrje qytetarëve që të mbajnë maskat dhe të denoncojnë personat që nuk i mbajnë ato.