Vendosni fjalën kyçe....

Abumejang rinovon me Arsenalin deri në vitin 2023: Këtu jam në shtëpi


Sulmuesi Abumejang ka rinovuar kontratën me Arsenalin deri në vitin 2023.

Lojtari nga Gaboni njoftoi pas nënshkrimit se qëndrimi i tij me ekipin londinez nuk ishte asnjëherë në dyshim dhe se Arsenali ishte ‘shtëpia’ e tij.

I ardhur nga Dortmundi në vitin 2018, Abumejang, që është ede lojtari i kombëtares së Gabonit, ka luajtur për ‘topçinjtë’ 86 takime e ka shënuar 55 gola.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *