Vendosni fjalën kyçe....

18 viktima nga shembjet në minierën e mermerit në Pakistan


Numri i të vdekurve mes punëtorëve nga shembja e një miniere mermeri të shkaktuar nga rrëshqitjet e tokës në Pakistanin veriperëndimor u rrit në 18, tha një zyrtar të martën.

Incidenti ndodhi në një zonë të largët të rrethit Mohmand, i tha Iftikhar Alam, nënkomisar, Anadolu Agency përmes telefonit.

“Deri më tani, 18 trupa të vdekur dhe shtatë njerëz të plagosur janë tërhequr nga rrënojat dhe operacioni i shpëtimit vazhdon në zonë.” – tha Alam.

Sipas vendasve, gjashtë miniera ishin shembur në të njëjtin vend.

“Dhjetëra punëtorë po punonin atje kur ndodhi rrëshqitja e dheut, duke varrosur shumicën e tyre.” –  i tha Javid Iqbal, një banor vendas, Anadolu Agency përmes telefonit.