Vendosni fjalën kyçe....

Sfida me Lituaninë, publikohet formacioni zyrtar i kuq e zinjve


Mbrëmjen e sotme kombëtarja shqiptare luan ndaj Lituanisë takimin e radhës për Ligën e Kombeve.

Tashmë është bërë i ditur formacioni me të cilin djemtë e Edi Rejas do përballen me Lituaninë.

Në portë do luaj Strakosha, ndërsa në mbrojtje do nisin nga minuta e parë, Hysaj, Dermaku, Mihaj, Gjimshiti dhe Trashi.

Në mesfushë, do luajë, Gjasula, Abrashi dhe Laçi.

Nga sulmi nga minuta e parë, Reja ka vendosur që të luajë me Armando Sadikun dhe Rei Manajn.