Vendosni fjalën kyçe....

4 VIDEO AMATORE – Shpërthimi apokaliptik në Beirut


Një shpërthim i fuqishëm u regjistrua pasditen e sotme në Bejrut kryeqytetin e Libanit.

Nga shpërthimi që tronditi kryeqytetin, deri tani sipas mediave raportohet për 10 viktima dhe qindra të plagosur.

Videot amatore të publikuara në rrjetet sociale tregojnë shpërthimin dhe valën shoqëruese të tij e cila krijoi edhe një re në formë kërpudhe.

Ngjarja ndodhi në portin kryesor të Bejrutit në disa magazina të cilat dyshohet se përdoreshin për prodhimin e fishekzjarrëve.

Ndikimi i shpërthimit ka qenë i madh, duke prekur edhe zonën historike dhe turistike të qytetit.

Nga pamjet duken edhe dëmet e shkaktuara materiale në qytet.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *