Vendosni fjalën kyçe....

31 viktima dhe 190 raste të reja në 24 orë në Itali


Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 31 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34 644 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 1526 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 186 111

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 190 raste të reja pozitiv për një total prej 239 410

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 7 viktima nga koronavirusi (totali 16 586).

Gjithashtu pati edhe 88 raste të reja të pozitivitetit Covid (totali 93 261) si dhe 758 të shëruar (totali16 586).


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *