Vendosni fjalën kyçe....

“S’jemi akoma në atë fazë” – Ç’deklaronte Veliaj pak ditë më parë për prishjen e teatrit (Video)


I pyetur nga gazetarja e Syri TV, lidhur me prishjen e Teatrit Kombëtar, kryebashkiaku Veliaj deklaroi me zë e figurë se nuk ishte mbërritur ende në atë fazë.

Deklarata e Veliajt është publikuar nga zëdhënësja e PD-së, Zhupa.

jo shkruan se teatri është prishur pa plan, pa ligj, pa kushtetutë, pa të drejtë nga banda e kullave të pastrimit të parave të pista.

“Nuk jemi akoma ne fazen e shembjes te Teatrit tha Veliaj dhe e prishen naten me gaz, me dhune, me gjak! Pa projekt, pa plan, pa ligj, pa kushtetute, pa te drejte- e shkaterroi BANDA E KULLAVE TE PASTRIMIT TE PARAVE TE PISTA!” – shkruan Zhupa.